י"ח אייר תש"ע

מתוך יומן 770
גרסה מ־05:34, 17 במאי 2011 מאת יומן-770 (שיחה | תרומות)
(הבדל) → הגרסה הקודמת | צפו בגרסה נוכחית (הבדל) | הגרסה הבאה ← (הבדל)
יומן 770

יום ראשון, ח"י אייר – ל"ג בעומר

תפילת שחרית התקיימה בשעה 9:30, והסתיימה בשעה 10:06.

בשעה 10:00 לערך החל הקונצרט של מב"ד, א. פריד, ל. שמעלצר ואַנקל מוישי. בינתיים הסתובבו התמימים בין הקהל וחילקו אלפי דגלי משיח קטנים לילדים.

הסטנדר של כ"ק אדמו"ר מלך המשיח שליט"א הוצב במקומו על הבימה עוד מלפני התפילה, ובשעה 11:27 לערך נפתח הדלת והחלו לנגן "אני מאמין", כנהוג בעת יציאתו אל התהלוכה.

הילדים אמרו את שנים עשר הפסוקים כנהוג (ולפני כן גולדשטיין אמר עם הקהל את קאפ' קל"ג בתהילים – גם לזכות ר' שלום מרדכי הלוי שי' רובאשקין), אלא שבסוף הילד האחרון התחיל להכריז יחי, ובטעות הפעילו מיד את המוזיקה של "ווי וואַנט משיח נאַו" (והוא לא הצליח להמשיך). מיד בסיום המוזיקה, הכריזו ג"פ "יחי" כרגיל, ואח"כ המשיך הקהל בשירת "יחי" לכמה דקות.

אח"כ, בשעה 11:50 לערך, החלה לעבור התהלוכה. יש לציין את העובדה שכאו"א מהמוצגים ללא יוצא מן הכלל הי' בעניני גאולה ומשיח (ולהעיר שזה הי' תנאי להעברת המוצג!). ביניהם היו:

המוצג של ה"קבוצה" - עשרת המצעים שעוברים בתוך שער "גאולה ומשיח", וספרי גאומ"ש על כביש מהיר, (הדרך הישרה הקלה והמהירה). כמובן שבצידי הכביש יש שלטי 'מסייה' רבים, על המשאית גופא 4 דגלים גדולים, ועל ה'בית מלא ספרים', עוד אי אלו דגלים, מארובת הבית עלה עשן צהוב, ועוד הקצנות למכביר.

המוצג של "בית חיה משוקא" – בית המקדש (משהו מדהים), מחובר ל770, הר הזיתים בעת תחיית המתים, וההאנשים הולכים ל-770 (במנגנון חשמלי), לכו"ע היה זה אחד המוצגים היפים ביותר, עם לא היפה שבהם.

המוצג של הדר התורה – "מלאה הארץ דעה את ה' כמים לים מכסים" – מבנים מכל העולם, (770, אייפל, אמפייר וכו'), בצורה מדהימה ממש, ובאמצע מזרקת מים שמשפריצה על הכל, וכן ספר "דבר מלכות" ענק במרכז המשאית.

כמו"כ חולקו לכל הילדים עשרות אלפי דגלי משיח צהובים (זאת מלבד דגלי המשיח הכחולים והסגולים שחילקו מטעם המארגנים).

הפּאַראַד הסתיים בשעה 1:30 לערך, עם שירת "יחי" אדירה.

במשך היום היו מתקנים וכו' בקינגסטון ועמפּאיער כרגיל, והחידוש השנה – "מאהל הגאולה", שבו היו מבחנים וחידונים וכיו"ב בנושא הגאולה ומשיח, נושאי פרסים, והשתתפו אלפי ילדים!

חלוקת הדולרים התחילה בשעה 3:42 (רבע שעה אחרי מנחה).

מעריב כרגיל.